LeBron dhe shokët fitues të NBA All-Star

LeBron James udhëhoqi ekipin fitues në ndeshjen e NBA All-Star për sezonin e tretë radhazi, ndërsa Ekipi LeBron mposhti Ekipin Giannis 157-155 të delën në United Center në Chicago.

James është i pamposhtur që kur NBA miratoi formatin All-Star draft në vitin 2018. Ky është gjithashtu viti i dytë që ‘Mbreti’ triumfon ndaj Giannis Antetokounmpo.

Me të hyrë në çerekun e katërt, Ekipi LeBron gjurmoi Ekipin Giannis 133-124. Kjo vendosi një fund interesant, sidomos me Anthony Davis që kishte dy gjuajtje të lirë. Davis shtoi pak dramë duke humbur përpjekjen e tij të parë, por ai shënoi të dytën duke fituar ndeshjen (pasi çereku i katërt ishte skuadra që kapte shënimin e 157 pikëve).

Më i dalluar dhe fitues i çmimit ‘Kobe Bryant MVP’ ishte Kawhi Leonard, i cili realizoi 30 pikë, shtatë kërcime dhe katër asistime. James pati 23 pikë, gjashtë asiste dhe pesë kërcime.

Te Ekipi i Giannis më të dalluar ishin Kemba Walker dhe Rudy Gobert me 23 përkatësisht 21 pikë.

Fituese mori 300,000 dollarë, që do t’i dhurohen bursave jo-fitimprurëse të Chicagos.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share