Lazio fiton me përmbysje kundër Interit

Lazio ka bërë mrekullinë përballë Interi kjo dhe falë pritjeve të Stakoshës.

Bardhekaltërit kanë triumfuar 2-1 me përmbysje ndjaj Interit në Olimpico.

Zikaltërit e mbyllën pjesën e parë në epërsi me golin e Young, por në të dytën skuadra e Contes zgjënjehu plotësisht duke u kthyer në mbrojte.

Nga kjo përfitoi Lazio në minutën e 50 ku Imobile ktheu një 11 metërsh në gol.

Më pas goli i fitores erdhi nga Milikovic-Savic në minutën e 70.

Me këtë fitore Lazio ngjitet në vendin e 2 me 56 pikë dhe lë Interin në vendin e 3 me 54 pikë.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share