Beteja pranverore mundë të fillon

Liga e Parë e Maqedonisë së Veriut fillon sot me derbin e qytetit, ku do t takohen Vardari dhe Makedonija Gj.P. në terminin e së shtunës, me fillim në orën 14:00, lideri i tabelës Vardari do të jetë nikoqir në arenën “Todor Proeski”, i “luanëve” të cilët do të kërkojnë të vazhdojnë serinë pozitive.

Vardari edhe këtë afat kalimtar nuk kishte të drejtë blerjeje në afatin kalimtar, kështu që sezonin pranveror e fillin me futbollistët e njëjtë, por mundë të thuhet edhe më të dobësuar, pasi nga ekipi janë larguar Nikolla Serafimov dhe Stefan Naumçevski.

Nga ana tjetër ekipi nga lagja e Gjorçe Petrovit ishte mjaft aktive në aspektin e blerjeve, duke sjellë në radhët e saja futbollist me përvojë. Martin Kovaçev, Filip Petrov, David Atanasoski dhe Tome Kitanovski.

Gjithsesi për të parë se si do të fillojnë këto dy ekipe pjesën e dytë të sezonit, duhet pritur, edhe pse në përgatitjet në Antalia nga miqësoret nuk treguan rezultate pozitive./albsport

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share