Mbi 1350 viktima nga koronavirusi

Vetën ditën e djeshme 242 persona humbën jetën nga koronavirusi në provincën kineze Hubei, duke e çuar numrin e viktimave mbi 1350.

Dhe pse më herët u raportuar për një numër të ulët të rasteve të reja, ditën e djeshme në Hubei është shtuar dhe numri personave të prekur nga ky virus. Sipas BBC rreth 60,000 persona janë të infektuar nga koronavirusi.

Ndërkohë, Sekretari i Partisë në Hubei, Jian Chaoliang, u shkarkua dhe u zëvendësua nga Shefi i Partisë në Shangai, Ying Tong. Shefi i Partisë së kryeqytetit Ëuhan gjithashtu u shkarkua, ndërsa më herët janë shkarkuar një numër zyrtarësh të shëndetësisë./ Opinion

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share