Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa nëpër fushëgropa me mjegull dhe me vranësira të vogla. Në pjesët juglindore do të fryjë erë e dobët deri më mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -1 deri në -7 gradë, ndërsa e ditës prej 1 deri në 9 gradë.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share