Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës nëpër lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët tjera do të mbizotërojë mot me diell.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -5 deri 1 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 6 deri 12 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, pritet të vazhdojë moti me vranësira dhe me mjegull nëpër lugina.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share