Sonte sfida e parë gjysmëfinale, United-City

Manchester United dhe Manchester City do të përballen sonte në Old Trafford në sfidën e tyre të parë gjysmëfinale në Carabao Cup.

Për Manchester Cityn dhe Guardiolën kjo është hera e tretë që arrinë në gjysmëfinale të kësaj kupe.

Madje ata do të tentojnë që ta fitojnë këtë trofe për të tretin sezon me radhë, e që është njëri prej trofeve më të preferuara të Pep Guardiolës.

Ole Gunnar Solksijaer ka zgjedhur që sonte te startojë me Rashford dhe James, ndërkaq Guardiola sonte do të jetë me sulmin e tij të frikshëm Sterling, De Bryene, Bernardo Silva dhe Mahrez.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share