Arsenali fiton dhe kualifikohet në rundin tjetër të FA Cup

Arsenali ka prerë biletën për fazën tjetër të FA Cup

Me disa ndryshime në formacion, Arsenali i Mikel Artetës ka kaluar rrethin e tretë të FA Cup, duke e eliminuar Leeds Unitedin.

Ezgjan Alioski i Leeds, tha para ndeshjes “do t’i tregojmë atyre kush është Leedsi”, por ndodhi e kundërta dhe shqiptari kthehet në shtëpi me kokën poshtë, ndërsa një tjetër shqiptar shkon në rundin tjetër, Granit Xhaka, që ishte sërish titullar.

Golin e triumfit për ‘Topçinjtë’ e shënoi i riu, Reiss Nelson, në minutën e 55-të.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share