Napoli me shumë mungesa në derbin kundër Inter

Trajneri Gennaro Gatusso konfirmoi se Koulibaly mezi priste të rikthehej pas një lëndimi në kofshë, por stafi mjekësorë vendosi që të mos rrezikojë.

Mertens ka fluturuar drejt Belgjikës për një vizitë te specialisti i tij, ndërsa Maksimovic dhe Ghoulam janë mungesa afat gjate.

Fabian Ruiz është në skuadër, por mbetet në dyshime pasi vuan nga simptomat e gripit.

Skuadra e Napolit e ftuar për ndeshjen kundër Inter: Meret, Ospina, Karnezis; Mario Rui, Luperto, Di Lorenzo, Hysaj, Manolas, Tonelli; Allan, Fabian Ruiz, Elmas, Zielinski, Gaetano; Callejon, Llorente, Insigne, Lozano, Younes, Leandrinho, Milik.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share