Liverpool marshon drejt titullit, +9 nga City

Liverpool ka mposhtur me rezultati 3-1 Manchester Cityn dhe vazhdon që të kryesojë bindshëm në Premeir League.

Pas 12 takimesh i vetmi ekip që ka arritur që ta ndalë është Manchetser United dhe të gjitha ndeshjet e tjera ka arritur që ti fitojë duke grumbulluar 34 pikë në 12 takime.

Ekipi më i afërt që e ndjek është Chelsea dhe Leicester me nga 26 pikë, ndërsa ekipi që pritej të ishte rivali kryesor City është në vendin e katër me 25 pikë.

Mourinho ishte shprehur para këtij takimi se në rast se Liverpool do të fitonte këtë takim atëherë titulli do të jetë i tyre në fund të sezonit.

9 pikë janë shumë për tu rikuperuar, por edhe sezonin e kaluar djemtë e Klopp në Janar ishin 10 pikë larg Cityt, por në fund e humbën titullin për 1 pikë.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share