Turpi dhe urrejtja serbe nuk kanë fund, shikoni çfarë shkruajnë për Granit Xhakën

Urrejtja e serbëve për futbollistin me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, nuk ka të ndalur. Në një artikull të publikuar së fundmi, në lidhje me krisjen që ka ndodhur së fundmi mes Arsenalit dhe Xhakës, gazeta serbe “Informeri” e ka etiketuar mesfushorin si “siptarska kukavica” që përkthehet “shqiptari qyqar”.

Sipas shtypit serb, Xhaka ka frikë të ballafaqohet me tifozët e tij, pas incidentit të ndodhur në sfidën ndaj Kristal Palas.

Gjithë ky mllef mes Xhakës dhe serbëve është krijuar pas festës së mesfushorit me shqiponjë, pas golit të shënuar në kampionatin botëror.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share