Shkëndija ngec në transfertë, komplikohet misioni për të mbrojtur titullin

Shkëndija e Tetovës vazhdon të mos ketë qëndrushmëri në rezultate as me uljen në stol të Ernest Gjokës. Ajo barazoi pa gola në sfidën e javës së 12-të ndaj Makedonija Gj.P, duke humbur akoma edhe më shumë terren ndaj kreut të renditjes që mbahet nga Vardari i Shkupit me 27 pikë.

Tashmë diferenca me vendin e parë shkon në -12 pikë dhe shanset për të mbrojtur titullin pakësohen gjithnjë e më shumë për kuqezinjtë tetovarë. Pavarsisht përpjekjeve të shumta, Shkëndija nuk gjeti dot golin në sfidën ndaj Makedonija Gj.P dhe u largua me vetëm një pikë nga kjo transfertë.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share