Arrihet akordi, Allegri merr drejtimin e Manchester

Massimiliano Allegri do të jetë një trajner i ri i Manchester United. Kështu shkruajnë mediat italiane e angleze të cilat theksojnë se akordi mes palëve është arritur tashmë dhe pritet që shumë shpejt të bëhet zyrtare.

Tekniku italian do të përfitojë një pagë më të madhe nga ajo që merrte tek Juventus.

Me mbërritjen e Allegrit, pritet që në “Old Trafford” të zbarkojën edhe dy futbollistë të zonjës së vjetër të cilët kanë qenë të preferuarti e teknikut Italian. Emre Can dhe Mario Mandzukic pritet që ti bashkohen Allegrit pasi nuk bëjnë më pjesë në planet e teknikut Sarri.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share