Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Gjithashtu parashihet të ketë reshje të shiut në disa vende, ndërsa do të fryjë edhe erë e lehtë nga drejtime të ndryshme.
Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 13 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 11 deri 19 gradë celcius.
Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil dhe i ngrohtë, si dhe do të ketë rritje të temperaturave ditore.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share