Pa fitues Shkëndija-Vardari! Struga e pafat

Kampioni në fuqi Shkëndija nga Tetova u nda baras me rezultat 0:0 me liderin e renditjes në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut, Vardari nga Shkupi.

Tetovarët u angazhuan por nuk i ndalën tri pikë para shikuesve të tyre, që t’iu ofrohen liderit. Struga Trim Lum mposhtet me 3:2 në Veles nga Boreci. Për Borecin shënuan: Dragarski (29’-autogol), Hristov (41’-nga penalltia), Prelçev (57’) dhe për Strugën Kirovski (5’ e 42’).
Vardwari kryeson me 20 pikë, pasojnë A. Pandev 18, Makedonija GP 15, Shkupi 13, Renova 13, Shkëndija 11, Rabotnikçki 10, Sileksi 9, Struga Trim Lum 8 dhe Boreci 8 pikë.

Liga e Maqedonisë së Veriut

Boreci-Struga 3:2
Shkëndija-Vardari 0:0
A.Pandev-Sileksi 2:0
Makedonija GP-Shkupi 0:0
Rabotniçki-Renova 1:0

Tabela
1. Vardari 9 6 2 1 20
2. A. Pandev 9 5 3 1 18
3. Makedonija GP 9 4 3 2 15
4. Shkupi 9 3 4 2 13
5. Renova 9 4 1 4 13
6. Shkëndija 9 1 4 11
7. Rabotniçki 9 3 1 5 10
8. Sileksi 9 3 0 6 9
9. Struga Trim & Lum 9 2 2 5 8
10. Boreci 9 2 2 5 8

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share