Main Menu

Maqedonia mund Letonin dhe ngjitet një pozitë në Grupin G

Përfaqësuesja e Maqedonis në futboll me golat e Goran Pandevit dhe Enis Bardhit shënoi fitoren e dytë në eliminatoret për EURO 2020, duke arkëtuar 3 pikë në Riga të Letonisë. Me këtë fitore Maqedonia dhe me 8 pikë të grumbulluara, kalon në pozitën e katërt të Grupi G, ku prin Polonia, me 13 pikë, që u ndal në barazim pa gola në terrenin vendas kundër Austrinë. Kjo e fundit kalon në pozitën e tretë, duke u paraklauar nga Sllovenia, në vendin e dytë, që në terrenin vendas mundi Izraelin me 3-2. Kundërshtari I ardhshëm I Maqedonisë së Veriut më 10 tetor në Shkup do të jetë Sllovenia, ndërsa 3 ditë më vonë, futbollistët e Maqedonisë do të përballen me Poloninë në transfertë.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share