Turqia befason në fund Andorrën, Portugalia ”poker” ndaj Serbisë

Turqia fiton minimalisht në shtëpi përballë Andorrës. Një gol i Tufan në minutën e 89-të të ndeshjes i dha fitoren vendasve. Një fitore aspak e mirë për Shqipërinë pasi me këtë 3 pikësh Turqi shkon në kuotën e 12 pikëve sëbashku me Francën dhe Islandë.

Nga ana tjetër, Portugalia fiton ndaj Serbisë me rezultatin 2-4. Carvalho, Guedes, Ronaldo dhe Silva shënuan për Portugalinë, ndërsa për vendasit shënoi Milenkovic dhe Mitrovic. Me këtë fitore, portugezët shkojnë në kuotën e 5 pikëve, ndërsa Serbia 4 pikë.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share