Ademi: Zaev mund të jetë njeri i mirë, por është politikan i keq dhe menaxher edhe më i keq!

Analisti shqiptar,bashkëqytetari ynë nga Gostivari, Visar Ademi ka thumbuar kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Ai në murin e tij në FB ka shpërndarë link të lajmit në të cilin publikohet një video interviste me Zaevin, në të cilën kryeministri maqedonas tërthorazi pranon se si pasoje e veprimeve të tij, janë ndërprerë hetimet për dy zyrtarë qeveritarë.

Ja çka shkruan Ademi:“Zaev mozebi e dobar covek (velam moze,bi, NE ZNAM) ama so sigurnost moze da tvrdam deka e los politicar a uste polos menadzer!”.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share