Main Menu

Nëntë të vrarë në një incident në Dayton

Nëntë veta i vranë dhe të 16 të tjerë u plagosën të dielën në orët e hershme të mëngjesit në Dayton të Ohios, Ky ishte incidenti i dytë më të shtëna në masë në më pak se 24 orë në Shtetet e Bashkuara.

Policia e Daytonit tha se sulmuesi, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, ka vdekur. Policia tha se është duke u mbështetur nga FBI-ja në hetimin e këtij rasti.

Correction – shooting occurred at 1am…not 1:22am https://t.co/j61xlQwLFy— Dayton Police Dept. (@DaytonPolice) August 4, 2019

Të shtënat filluan rreth orës 1 pas mesnatës në Qarkun Oregon, një lagje historike e njohur për klubet e natës, baret, galeritë e arteve dhe dyqanet në qytetin e Daytonit, në shtetin Ohio.

Sulmi ndodhi pas orë pas atij të së shtunës në Walmart në El Paso të Teksasit që la pas vetes 20 të vrarë dhe 26 të plagosur.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share