Main Menu

Shkëndija eliminohet nga Liga e Evropës

Shkëndija është eliminuar nga faza kualifikuese për Ligën e Evropës nga Dudelange me rezultat të përgjithshëm 3:2 pas dy ndeshjeve të rundit të dytë kualifikues.

Dudelange dhe kampioni i Maqedonisë barazuan 1:1 në Luksemburg në ndeshjen e kthimit të ndeshjes së rundit të dytë kualifikues të martën.

Por, fitorja befasuese 2:1 e klubit nga Luksemburgu në ndeshjen e parë në Tetovë, i ndihmoi Dudelangut të tronditë duke e eliminuar Shkëndijën.

Rreth dhjetë minuta para fundit, Delgado e kaloi Dudelangun në epërsi, para se Ibraimi ta barazonte rezultat në minutën e dytë të kohës shtesë së takimit.

Fundi i takimit ishte tejet i tensionuar, me klubit shqiptar që mbeti me tre lojtarë më pak në fushë në dhjetë minutat e fundit për shkak të kartonëve të kuq që i morën Musliu, Nafiu dhe Ibraimi.

Këtu përfundoi rrugëtimi i edhe një klubi tjetër shqiptar në garat kualifikuese për Ligën e Evropës.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share