Main Menu

Gjokoviç fiton finalen maratonë të Wimbledonit

Serbi Novak Gjokoviç fitoi sot turneun e Wimbledonit në tenis duke mundur në finale zviceranin Roger Federer në një finale maratonë prej katër orësh e 57 minutash.

Rezultati 7-6, 1-6, 7-6, 4-6, 13-12 (7-3), kjo për herë të parë në Wimbledon.

”Nëse jo më e bukura, kjo ishte një nga finalet më të mira më miat përballë tenistit më të mirë të të gjitha kohërave”, deklaroi Gjokoviç.

Pas mbarimit të ndeshjes, Gjokoviç u pa të shkulte pak nga bari i fushës dhe ta përtypte.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share