Main Menu

Griezman prezantohet tek Barca, ja numri që do mbajë

Antoine Griezmann është prezantuar para tifozëve në ‘Camp Nou’, duke bërë të ditur se do ta vesh fanellën me numrin 17.
Ylli francez më në fund finalizoi kalimin e tij te Barcelona pas javëve me negociata, duke nënshkruar kontratë pesë-vjeçare me klubin katalan.28-vjeçari është prezantuar para tifozëve, ndërsa më pas mbajti një konferencë për shtyp për herë të parë si lojtar i Barcës, transmeton lajmi.net.“Fillimisht dua të falënderoj Real Sociedadin, presidentin që më ka dhënë kontratën e parë profesionale”.”Po ashtu Atleticon, El Cholon, që më kanë ndihmuar që bëhem kampion bote. Ty president, gjithë drejtorëve të Barcelonës që më keni dhënë një tjetër mundësi. Vij këtu i motivuar dhe i gatshëm për gjithçka”, u shpreh ai.Pasi Griezmann do ta bart numrin 17, qëndrimi i Philippe Coutinhos në Barcelonë tashmë është i sigurt.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share