Main Menu

Robben e mbyll epokën e tij, Bale e zëvendëson tek Bayern?

Arjen Robben e ka mbyllur me futbollin raportojnë mediat gjermane. Hollandezi ka vendosur ta mbylë këtu epokën e tij të artë futbollistike me plot tituj në kampionatet më të forta në botë.

Largimi i Robben por edhe i Ribery-s ka bërë që Bayern Munchen të mendojë për lojtarët e krahëve. Drejtuesit e Bayern kanë pikasur Gareth Bale për të qenë pjesë e ekipit.

Bale nuk pati një sezon të mirë gjatë sezonit të kaluar ku ishte vetëm me Benzeman, pa Ronaldon. Forma e tij e dobët bëri që ai të përfundonte në stol. Kjo ka sjellë një pakënaqësi të madhe tek uellsiani.

Bale e shikon që tashmë nuk është në planet e Real Madrid dhe një kalim tek Bayern duket i duhuri.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share