Zyrtare: Theo Hernandez i bashkohet AC Milanit

Theo Hernandez është zyrtarisht një lojtar i Milanit pasi kontrata e tij është depozituar në Lega Serie A duke finalizuar kështu transferimin në formë të përhershme nga Real Madridi.

Nuk janë publikuar ende detaje rreth çmimit të marrëveshjes, por uebfaqja e Lega Serie A konfirmon se lëvizja është e përhershme dhe jo në formë huazimi.

Ai tashmë ka kryer testet mjekësore të hënë dhe të martën, por kontrata pesë vjeçare është regjistruar diku rreth të premtes në mbrëmje dhe është shfaqur në listë mëngjesin e sotëm (e shtunë).

21-vjeçari është vlerësuar se kushton 20 milionë euro.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share