Main Menu

Revolucion te Barca, 10 lojtarë në shitje

Barcelona është duke përgatitur revolucionin. Katalanasit duan të largojnë dhjetë lojtarë të ekipit të parë para se të afrojnë lojtarë të rinj.

Thomas Vermaelen, Jeison Murillo, Kevin-Prince Boateng, Jasper Cillessen, Nelson Semedo, Samuel Umtiti, Andre Gomes, Denis Suarez, Malcom dhe Philippe Coutinho janë lojtarët që pritet të largohen këtë verë.

Nuk mohohet edhe një largim i 11, ai i mesfushorit kroat Ivan Rakitic, për të cilën thuhet se nëse Barç pranon ndonjë ofertë të mirë, është e gatshme ta lërë të lirë.

Vetëm pas largimeve, Barcelona do të mendojë për lojtarë të rinj.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share