Main Menu

Rebic dhe Lukaku gati për Interin, Conte me plane të mëdha

Interi po kërkon përforcime për të kënaqur kërkesat e trajnerit të ri Antonio Conte.

Përveç Lazaros, Nicolo Barellës dhe Edin Dzeko, Conte po mendon për Nerazzurrët dhe ka diskutuar tregun e transferimit me Marottan dhe Ausilion, përcjellë GazetaBlic.

Duke pasur parasysh situatën e vështirë të Icardi me Nerazzurët dhe faktin se ai nuk është pjesë e projektit teknik të Contes, duket se argjentinasi do të largohet nga San Siro këtë verë.

Për këtë arsye, siç është përmendur, Interi po kërkon të nënshkruajë me Edin Dzekon, por gjithashtu po shqyrton përforcime të tjera potenciale për sulmin, si Romelu Lukaku.

Megjithatë, siç raportohet nga La Stampa, një tjetër lojtar i vlerësuar nga Conte është Ante Rebiç.

Kroat luajti për Fiorentinën në fillim të karrierës së tij dhe aktualisht është pjesë e skuadrës së Eintracht Frankfurt, ku ai shënoi 10 gola dhe bëri 6 asistime në sezonin e kaluar.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share