Main Menu

Ja çfarë kanë shkruan mediat bullgare për ‘Dardanët’

Kombëtarja e Kosovës si asnjëherë më parë, arriti që të shkruaj historinë në ndeshjen kundër Bullgarisë.

Rashica, Muriqi dhe Rashani shënuan për Kosovën, kështu arritën që t’i paketojnë tre pikë të plota, shkruan GazetaBlic.

Por ajo çka ra në sy pas përfundimit të kësaj ndeshje, ishte raportimi i mediave bullgare për kombëtaren e Kosovës.

Një media online atje, e njohur si “Sportal.bg” kishte vendosur këtë titull – “Kosova ‘godet’ Bullgarinë midis Sofjes!”

Por gazeta nuk e la më kaq, ata lavdëruar djelmoshat ‘Dardan’ për fitoren, duke i vlerësuar lartë Rashicën e Rashanin. “Vizitorët i tronditën bullgarët me Muric në minutën e (64) dhe Rashanin në minutën e (92)”, shkruan “Sportal.bg.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share