Main Menu

Galatasaray fiton titullin e kampionit në Turqi

Galatasaray është kampioni i ri i Turqisë, pasi në ndeshjen e parafundit ka mposhtur Istanbul Bashakshehir për ta rrëmbyer pozitën e parë dhe titullin e kampionit.

Për gjigantin turk ky ishte titulli i 22-të në histori të klubit, ndërsa i teti nën drejtimin e trajnerit Fatih Terim.

Galatasaray është skuadër që ka tifozë në gjithë botën

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share