Main Menu

Arrihet marrëveshja: Luka Joviç lojtar i Real Madridit

Sulmuesi 21 vjeçar, ka nënshkruar kontratë gjashtë vjeçare me Real Madridin.

‘AS’ shkruan se kartoni i Joviç, i ka kushtuar Real Madridit hiq më pak se 60 milionë euro.

Nga transferimi 60 milionësh, 48 milionë euro do t’i takojnë Eintracht Frankfurt, dhe 12 milionë euro tjera skuadrës së Benficas, pjesë e së cilës ka qenë sulmuesi.

Në garën për Joviç, Real Madrid ka arritur të mposht një numër të madh skuadrash, përfshirë Barcelonën dhe PSG.

Reprezentuesi serb, në 51 paraqitje për Eintracht Frankfurt, ka shënuar 25 gola, duke qenë më meritori në arritjen e skuadrës gjermane deri në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share