Main Menu

Chiellini në dyshim ndaj Ajaxit, largohet nga stërvitja e fundit

Giorgio Chiellini mund të humbasë ndeshjen e parë çerekfinale të Juventusit kundër Ajaxit. Sipas Gazzetta dello Sport, Chiellini u largua nga seanca e fundit stërvitore shkaku i një shqetësimi në pulpë të këmbës. Gazeta shpjegon se tani ai është dyshim serioz’ për udhëtimin në Amsterdam. Max Allegri tani ka vetëm Daniele Ruganin që të thërrasë për të luajtur nga fillimi. Kjo për shkak se Martin Caceres dhe Andrea Barzagli janë jashtë shkaku i dëmtimeve. Juventusi luan ndaj Ajaxit si mysafir të mërkurën në mbrëmje.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share