Main Menu

Para ndeshjes me Juventusin, Milan merr lajmin e zi

Milani nxorri vetëm një pikë Udineses, por më e keqja është se u lënduan dy lojtarë, Lucas Paqueta dhe Gigio Donnarumma.

Paqueta e la San Siro në paterica pasi ai e shtrembëroi kyçin e këmbës përcjell ORAinfo. Sipas raporteve të fundit, ai nuk ka gjasa të rikuperohet për ndeshjen kundër Juventusit.

Sa për Gigio Donnarumma, ai pësoi një dëmtim muskulare në këmbën e tij të djathtë, e së shpejti do t’i nënshtrohet testeve për të parë shkallën e lëndimit

Kessie me (gjumi i fryrë), Suso lëndoi këmbë dhe Conti me çështje muskulore janë gjithashtu jashtë fushës në këtë moment.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share