Main Menu

Zikaltrit në lëvizje, tre emra për zëvendësimin e Icardit

Duket se marrëdhënia mes Interit dhe Mauro Icardit është thyer përfundimisht. Në një situatë të tillë, ku duket e vështirë të ketë prapakthehu nga të dyja palët, drejtuesit zikaltër, Marotta dhe Ausilio, por mendojnë për zëvendësuesin e argjentinasit.

Klubi milanez duket se ka arritur marrëveshjen me Duvan Zapatan e Atalantës, por kolumbiani nuk është i vetmi në listë.

Tek Interi pëlqejnë prej shumë kohësh Edin Dzekon, edhe për faktin se është një rast “low cost”, pasi i përfundon kontrata në vitin 2020 me Romën.

Surpriza e madhe mund të jetë Romelu Lukaku, që tashmë nuk e sheh të ardhmen në “Old Trafford”. Sulmuesi belg ka përfunduar në stol te “Djajtë e Kuq”, pas mbërritjes së trajnerit norvegjez Ole Gunnar Solskjaer, ndaj kërkon të ndryshojë ambient gjatë merkatos së verës.

Gjatë ditëve të fundit, i është ofruar Juventusit, por mund të përfundojë te zikaltrit, që do të kenë mjaftueshëm para për ta blerë nga shitja e Mauro Icardit. Në vitin 2017, Manchester United investoi 80 milionë euro për kartonin e tij, por tashmë drejtuesit e klubit anglez duhet të vendosin për ta lënë të largohet.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share