Musaka me makarona: Drekë e shpejtë kur nuk dëshironi të zieni gjellë!

Përbërësit:

– 200 g makarona,
– 200 – 300 g mish të bluar,
– një qepë,
– 2 thelpinj hudhre,
– erëza, kripë,
– spec të kuq të bluar,
– 2 kokrra vezë,
– 200 g ajkë të thartë,
– kaçkavall.

Përgatitja:

Makaronat zieni dhe shtoni pak vaj që të mos ngjiten. Në vaj fërgoni qepën e grirë imët por shtojeni edhe mishin e bluar dhe fërgojini bashkë.

Shtoni hudhrën e grirë, erëzat, kripën, specin e kuq të bluar.

Tepsinë lyeni. Tundni vezët dhe shtoni ajkën dhe përzieni dhe pastaj shtoni makaronat.

Qitni gjysmën e makaronave dhe shtoni mishin e bluar në të cilin keni qitur një vezë.

Sipër radhisni pjesën tjetër të makaronave. Grini pak kaçkavall.

Piqni në 200 gradë Celsius rreth 30 minuta derisa të skuqet mirë.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share