Main Menu

Zyrtare: Të gjitha ndryshimet e skuadrave në Champions League

UEFA edhe zyrtarisht ka publikuar ndryshimet e skuadrave për Champions League

Skuadrat që janë kualifikuar në mesin e 16 më të mirave në Ligën e Kampionëve, kanë qenë aktive në merkato, raporton Gazeta Express.

Shumica prej tyre, kanë larguar dhe sjell lojtarë të rinj në radhët e tyre dhe si pasojë e kësaj, janë ndryshuar edhe listat për Ligën e Kampionëve.

Manchester Unitedi është skuadra e vetme që nuk ka ndryshuar lojtarët për Champions League, derisa është larguar vetëm Marouane Fellaini, i cili u shit në afatin kalimtar të janarit.

UEFA edhe zyrtarisht tashmë ka treguar për ndryshimet e të gjitha skuadrave, Gazeta Express ua sjell që të gjitha më poshtë…

Ajax:

Kanë hyrë në listë: Lisandro Magallán, Lassina Traoré, Bruno Varela

Janë larguar nga lista: Dennis Johnsen, Azor Matusiëa, Luis Orejuela, Kaj Sierhuis, Maximilian Wöber

Atlético Madrid

Pjesë e listës së re: Álvaro Morata, Nehuén Pérez, Ricard Sanchez

Janë larguar nga lista: Gelson Martins, Darío Poveda, Cristian Rodriguez, Salomón

Barcelona

Pjesë e listës së re: Jeison Murillo, Kevin-Prince Boateng, Moussa Wagué

Janë larguar nga lista: Rafinha, Munir, Denis Suárez

Bayern Munich

Pjesë e listës së re: Alphonso Davies, Joshua Zirkzee

Janë larguar nga lista: Sandro Wagner, Frank Evina

Borussia Dortmund

Pjesë e listës së re: Leonardo Balerdi, Herbert Bockhorn

Janë larguar nga lista: Jeremy Toljan, Shinji Kagawa

Juventus

Pjesë e listës së re: Martín Cáceres, Leonardo Spinazzola

Janë larguar: Medhi Benatia, Juan Cuadrado

Liverpool

Pjesë e listës së re: Ki-Jana Hoever, Alex Oxlade-Chamberlain, Ben Woodburn*

Janë larguar: Nathaniel Clyne, Dominic Solanke, Pedro Chirivella, Kamil Grabara

Lyon

Pjesë e listës së re: Malcolm Barcola, Lucas Tousart

Janë larguar: Zachary Brault, Jordan Ferri

Manchester City

Pjesë e listës së re: Claudio Bravo, Gabriel Jesus*, Philippe Sandler

Janë larguar nga lista: Brahim Díaz, Luke Bolton, Eliaquim Mangala

Manchester United

Pjesë e listës së re: asnjë

Është larguar: Marouane Fellaini

Paris Saint-Germain

Pjesë e listës së re: Leandro Paredes, Metehan Güçlü

Janë larguar nga lista: Tim Weah, Yacine Adli

Porto

Pjesë e listës së re: Pepe, Fernando Andrade Santos, Francisco Soares

Janë larguar nga lista: Vincent Aboubakar, Riechedly Bazoer, Chidozie Awaziem, Sérgio Oliveira, Rui Pedro

Real Madrid

Pjesë e listës së re: Brahim Díaz, Diego Altube Suárez, Jaume Grau

Është larguar nga lista: Kiko Casilla

Roma

Pjesë e listës së re: Daniel Cerantola Fuzato

Janë larguar nga lista: Žan Celar, Luca Pellegrini

Schalke 04

Pjesë e listës së re: Rabbi Matondo, Jeffrey Bruma, Bastian Oczipka

Janë larguar nga lista: Abdul Rahman Baba, Naldo, Franco Di Santo, Jannis Kübler

Tottenham

Pjesë e listës së re: Juan Foyth

Është larguar nga lista: Mousa Dembélé

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share