Main Menu

Gjendet pa shenja jete personi i zhdukur dje në Gostivar

Pa shenja jete, ne ujrat e Lumit Vardar ne Gostivar eshte gjetur Kurtish Xhaferi nga fshati Balindoll. 68 vjecari ishte humbur qe ne ora 3 te mengjesit te dites se djeshme, kurse gjate dites pas denoncimit te zhdukjes se tij nga familja, policia filloi kerkimin e tij, transmeton Gostivari Sot

Rreth ores 16 rreth lumit Vardar ishin gjetur gjurme nga i moshuari dhe vetem pas nje ore, konkretisht ne ora 17, ai gjendet ne ujrat e Lumit Vardar.

Trupi i te ndjerit do te dergohet per autopsi. 68 vjecari vuante nga skleroza dhe kishte dalur nga shtepia pa mos u verejtur nga askush. Ndryshe, brenda disa muajsh, ky eshte rasti i dyte qe Vardari u merr jeten te moshuarve. Ne rasti e pare jeten e humbi ne Vardar nje grua e moshuar nga Gostivari.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share