Main Menu

Mbrëmje gjigantësh, 8 ekipet që u kualifikuan mbrëmë

Tashmë 8 skuadra janë kualifikuar për në fazën me eleminim direkt. Real Madrid, Roma, Ajax, Bayern Munich, Manchester City, Barcelona, Manchester Utd.

Real Madrit arrrit të sigurojë kalimin në fazën tjetër pas fitores 2-0 ndaj Romës në ‘’Olimpiko’’. Ndërsa Pëlzen befasoi teksa mundi Cska e Moskës në transfertë ndërsa dhe këto dy skadra janë në garë për një vënd në Europa League. Ndërkohe Roma siguron kualifikim edhe pse humbi ndaj Realit. Verdhekuqtë e mbajnë vëndin e 2 me 9 pikë.

Edhe Ajaks arriti të presë një biletë për ranundin tjetër. Hollandezët mposhtën 2-0 në transfertë AEK-un duke blinduar vëndin e 2 me 11 pikë.

Ndërkohë Bayern Munich arrit të fitojë 5-1 ndaj Benfikes duke blinduar vëndin e parë. Ndërsa skuadrat e Kualifikuara i shtohen Manchester siti e cila barazoi 2-2 ndaj Lyon. Juventus e kishte siguruar kalim më parë ndërsa fitoi dhe 1-0 ndaj Valencias.

Kualifikim arriti dhe Manchester Utd me vuajtje. Djajtë e Kuq mposhtën 1-0 Valencia duke siguruar kualfikimin.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share