Main Menu

Champions: Juve e Manchester kalojnë në fazën tjetër

Mbrëmja e së martës në turin e parafundit të ndeshjeve në grupe për Champions, ka nxjerrë Juventusin dhe Manchester United për në fazën tjetër.

Kjo sa i përket atyre që u luajtën, të grupeve E, F, G dhe H, ku pati rezultate mjaft interesante siç qe fitorja tenistike e Bajernit me Benfikën, apo humbja e CSKA me modestët e Plzen

Grupi E

AEK – Ajax 0-2

Bajern – Benfika 5-1

Grupi F

Hoffenheim – Shahktar Donetsk 2-3

Lyon – Manchester City  2-2

Grupi G

CSKA Moska – Plzen   1-2

Roma – Real Madrit  0-2

Grupi H

Juventus – Valencia 1-0

Manchester United  – Yong Boys  1-0

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share