Main Menu

Ndeshjet që na presin sot në pesë ligat kryesore të Evropës

Pas ndeshjeve ndërkombëtare të kombëtareve, ligat nacionale rikthehen për të vazhduar sezonin 2018/2019.

Sytë e tifozëve në Evropë janë në pesë ligat kryesore në kontinentin e vjetër.

Premierliga, Serie A, La Liga, Bundesliga dhe Ligue 1, sjellin përballje interesante këtë fundjavë.

Gjithçka fillon me Spanjën, që nga ora 13:00, Eibar pret Real Madridin në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të.

Ndeshje interesante sjellë edhe Premierliga, me derbin e Londrës mes Tottenham dhe Chelsea, shkruan ‘lajmi.net’.

Përballjet e ditës së sotme në pesë ligat kryesore:

/Lajmi.net/

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share