Main Menu

Oppo prezanton smartphonin me bateri të dyfishtë

Prodhuesi kinez i smartfonëve Oppo , i cili i përket kompanisë së njëjtë mëmë si OnePlus dhe Vivo, ka prezantuar dy telefona të rinj mobil, RX17 Pro dhe RX17 Neo, të cilat do të vijnë në Evropë në nëntor,

Të dy smartfonet kanë një ekran prej 6.4 inç 19.5: 9 AMOLED . Sensori me prekje është i integruar në ekran.

RX17 Pro përdor një Snapdragon 710 procesor, 8GB RAM dhe 128GB hapësirë në disk që mund të zgjerohet duke përdorur një kartë SD. Ekran i RX17 Pro është e mbrojtur nga Gorilla Glass. 6

Dy smartphonet kanë dy bateri, RX17 Pro 1850 mAh secila, RX17 Neo 1800 mAh. Avantazhi i dy bateri më të vogla duhet të jetë, sipas Oppo, koha e ngarkimit. Sipas smartphone duhet të mbushet në dhjetë minuta në 40 për qind.

Oppo RX17 Pro duhet të kushtojë 599 euro në Evropë , RX 17 Neo 349 euro. Nisja e tregut është 16 nëntor.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share