Main Menu

Tabela e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve pas xhiros së katërt

Champions LeagueFaza e grupeve po shkon drejt fundit.Mbrëmë u luajtën edhe ndeshjet e xhiros së katërt, derisa tanimë ka mbetur që dy xhirot e fundit të tregojnë përfundimisht dy skuadrat e kualifikuara, shkruan GazetaBlic.Padyshim se përballja që morri më së shumti vëmendje ishte ajo mes Juventusit dhe Manchester United, takim të cilin e fituan këta të fundit me rezultat 1-2.

Interesant është fakti se të dy golat i shënuan në pesë minutat e fundit të ndeshjes.Më poshtë e keni tabelën e klasifikimit pas kësaj jave, kurse mund të shihet se në disa grupe janë mësuar shumë gjëra, mirëpo duhet pritur xhiron e pestë që të konfirmohet edhe zyrtarisht kualifikimi i klubeve për në fazën e eliminimit direkt.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share