Main Menu

Përballja me Barcelonën, zikaltrit regjistrojnë rekordin e parë

Edhe pse na ndajnë vetëm pak orë nga dueli mes Interit dhe Barcelonës, ndeshje kjo e vlefshme për Champions League, në “Guisseppe Meaza” është regjistuar rekordi I parë.

Mbi 5.8 milionë euro fitime kesh do të përfitojnë zikaltrit mbrëmjen e kësaj të marte si rezultat I shitjeve të rreth 78 mijë biletave.

Ky është një rekord i jashtëzakonshëm jo vetëm për Seria A, por për të gjithë futbollin italian.

Në Ligën e Kampionëve, rekordi i mëparshme i përkiste Romës, të cilët kishin grumbulluar 5.2 milion euro në gjysmëfinalen e sezonit të kaluar.

Përfitimet e kësaj përballjeje do të barazojnë rekordin e 28 prillit 2018, ku Inter priste kampionët në fuqi të Italisë, Juventusin.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share