Reagimet qesharake të kafshëve kur shohin diçka për herë të parë

Nganjëherë reagimet në fytyrën tuaj tregon gjithçka, dhe këtë më së miri mund ta shihni tek këto kafshë shtëpiake që do të ju bëjnë të qeshni.

Qentë dhe macet janë fotografuar në momentet kur për herë të parë kanë përjetuar disa momente, ndërsa reagimet e tyre do t’iu shkrijnë së qeshuri, transmeton gazetametro.net

Fotografitë janë kompletuar nga Bored Panda, dhe pasqyrojnë habinë e kafshëve kur takojnë gjëra të ndryshme për herë të parë.

Reagimi i qenit kur takon për herë të parë tri kotele.

animals-first-time-138-58c01ba10c2fc__605

Ky qen nuk duket shumë i sigurt për të hipur në tren për herë të parë dhe ka kërceu në duart e pronarit të saj.

3e1cf0d200000578-4298112-image-a-106_1489078942890

Këto macet nuk mund të besojnë atë që kanë parë dhe një prej tyre nuk është në gjendje për të fshehur emocionet e saj.

3e1cf09900000578-0-image-a-78_1489076599362

Kjo mace për herë të parë duke e shijuar borën dhe reagimi i saj

animals-first-time-26-58bea6508d1fb__605

Mund ta besoni? Ky qen nuk mund ta fshehë habinë e tij, pasi vërejti një kangur për herë të parë

3e1cf0ed00000578-0-image-a-95_1489076685536

Reagimi i kësaj mace kur për herë të parë e sheh një bebe të porsalindur

3e1cf0d700000578-0-image-a-97_1489076694107

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share