Main Menu

‘Çmenduri’! Gjashtë lojtarë po largohen nga Man Utd

‘Djajtë e Kuq’ arritën të këndellen ndaj Newcastles, duke fituar me përmbysje 2:3.

Por, Manchester United është duke rrezikuar të humbasë gjashtë lojtarë në verën e vitit 2019.

Paul Pogba, Luke Shaw, Anthony Martial, David de Gea, Eric Bailly dhe Antonio Valencia, janë disa prej lojtarëve që po e kërkojnë largimin nga “Old Trafford”.

Shkaku i largimit të tyre është Jose Mourinho, pasi lojtarë nuk duan të luajnë nën urdhrat e tij.

Nëse Manchester United nuk e shkarkon portugezin, atëherë të gjashtë lojtarët janë të gatshëm që të largohen.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share