Main Menu

Khabib fiton ndaj Conorit, kërcen në turmë dhe përleshet me ekipin e irlandezit

Kampioni i peshave të lehtë në UFC, Khabib Nurmagomedov, do të mbrojë titullin ndaj Conor McGregor. Dyshja do të masin forcat në T-Mobile Arena në Las Vegas në prani të 20 mijë tifozëve të cilët janë ta gatshëm të krijojnë atmosfere elektrizuese për duelin më të madh në histori të UFC-së. Rusi është i pamposhtur në karrierën e tij, ai nuk ka humbur asnjëherë në 26 duele, kurse në anën tjetër irlandezi ka tre humbje dhe 21 fitore.

Raundi 3: Në këtë raund të dy sportistët qëndruan më shumë në këmbë, Conor është treguar më i kujdesshëm dhe më i rrezikshëm, por nuk arriti të jep ndonjë goditje shumë të fortë drejt Khabib.

Raundi 2: Khabib jep një goditje të fuqishme me të djathtën dhe menjëherë fut përfundi Conorin dhe në vazhdim i jep një seri të goditjeve irlandezit, por Conor arriti të ngrihet në këmbë në fund të raundit.

Raundi 1: Gjithçka fillon me një përleshje trup me trup pasi kjo është edhe ajo që Khabib dëshiron pasi është specialist në mundje, por Conor ia doli të mbahet mirë, edhe pse ishte gjithmonë nën rusin.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share