Main Menu

ZYRTARE:ERXHAN MENGA TRAJNER I RI I KF GOSTIVARI

Siç lajmëruam dje, Erxhan Menga edhe zyrtarisht është emëruar trajner i ri i KF Gostivari. Ishfutbollisti i njohur ka zëvendësuar Mensur Jakupin, i cili dha dorëheqje.

“Po, jam emëruar trajner i Gostivarit. Sot (e mërkurë) do ta udhëheq ekipin kundër Pobedës në kuadrin e 1/8-së së finales të kupës së Maqedonisë. Shpresojmë të kemi suksese në kupë dhe kampionat”, deklaroi 54-vjecari, Menga, i cili pas disa vitesh sërish kthehet në pankinën e Gostivarit.

Ai në të kaluarën ka punuar edhe si trajner te Vrapcishti.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share