Main Menu

Dele Alli tërhiqet nga kombëtarja e Anglisë

Dele Alli është tërhequr nga përfaqësuesja e Anglisë.

Lojtari ka pësuar një dëmtim muskulor në ndeshjen ndaj Spanjës, dhe kjo është arsyeja e largimit të tij.

Southgate nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e lojtarit të Tottenham për sfidën ndaj Zvicrës.

Alli ka luajtur në të katër ndeshjet për Tottenham këtë sezon dhe luajti për 90 minuta në takimin ndaj Spanjës.

Mesfushori pritet të jetë mungesë e madhe për “tre luanët” në sfidën ndaj helvetikëve.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share