Main Menu

Gurë në veshka? Përdorni këtë çaj

Jo vetëm lëkurat dhe lëngu i shalqirit janë të dobishme për shëndetin dhe estetikën.

Përveç frutit që është i mrekullueshëm, edhe bërthamat e tij janë tepër të dobishme.

Ato mund të përdoren për të ngrënë (të pjekura), por edhe mund të përgatiten si çaj.

Merrni 1 lugë gjelle me bërthama shalqiri të bluara.

Shtoni mbi to 1 filxhan çaji me ujë të vluar mirë.

Lërini të mbuluara me kapak për 10 – 15 minuta.

Kullojeni këtë çaj dhe pini nga 1 filxhan në ditë.

Kjo do të ndihmojë për të shkrirë gurët në veshka madje edhe për të stimuluar veshkat jo shumë aktive, pasi ka veprim diuretik.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share