Main Menu

Moment historik! Këngëtarja shqiptare e para femër që kryeson listat muzikore në botë

Ajo është një prej femrave më të ndjekura dhe më të komentuara në të gjithë botën.

Bëhet fjalë për këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e cila po na bën krenarë çdo ditë e më shumë.

Kësaj radhe Dua Lipa ka ndarë me fansat e saj në Instagram një sukses të madh të sajin, duke shënuar një moment historik.

Ajo është femra e parë që kryeson listat e kanalit “Spotify” me katër këngë. Dua ka arritur të dëgjohet 500 milion herë dhe kjo sigurisht që nuk është pak.

E emocionuar nga kjo arritje Dua Lipa e ka ndarë këtë sukses dhe me ndjekësit e saj në Instagram, të cilët i falenderon që dëgjojnë këngët e saj.

“Faleminderit që i dëgjoni këngët e mia! Kjo është një çmenduri! Pas 12 ditësh kam diçka të re për ju”, shkruan Dua krahas  postimit të saj.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share