Main Menu

Shpallen fituesit e MTV VMAs 2018, ja cilët këngëtarë triumfuan!

Gjatë mesnatës së sotshme është zhvilluar shfaqja më e madhe në industrinë muzikore për vitin 2018, MTV Video Music Awards. (VMAs).  Shafqja është hapur me performancën e Cardi B, e cila doli në skenë për herë të parë pas lindjes së vajzës së saj. Por sigurisht nuk kanë munguar as shumë personazhe të njohur si Nicki Minaj, Ariana Grande, Jennifer Lopez e cila fitoi çmimin Michael Jackson Video Vanguard Aëard, një çmim të cilin kanë fatin të fitojnë shumë pak artistë.

Artistët më të nominuar të mbrëmjen kanë qenë Cardi B me 12 nominime, Beyonce dhe Jay Z me 8 nominime, Drake me 8 dhe Childish Gambino me 7 nominime.

Më poshtë do të gjeni listën e plotë të fituesve të MTV VMA-s 2018:

Video e Vitit: Camila Cabello – “Havana” [ft. Young Thug]

Bashkëpunimi më i mirë: Jennifer Lopez – “Dinero” [ft. DJ Khaled & Cardi B]

Artisti i ri më i mirë: Cardi B

Artisti i vitit: Camila Cabello

Video më e mirë Latine: J Balvin – “Mi Gente” [ft. Ëilly Ëilliam]

Kënga e vitit: Post Malone – “rockstar” [ft. 21 Savage]

Video më e mirë Pop: Ariana Grande – “No Tears Left to Cry”

Video më e mirë Hip Hop: Nicki Minaj – “Chun-Li”

Artist i vitit: Hayley Kiyoko

Kënga e verës: Cardi B / Bad Bunny / J Balvin: “I Like It”

Çmimi “Michael Jackson Video Vanguard Award”: Jennifer Lopez

Video e kërcimit më të mirë: Avicii ft. Rita Ora – “Lonely Together”

Video më e mirë Rock: Imagine Dragons – “Whatever It Takes”

Video me një mesazh: Childish Gambino – “This Is America”

Kinematografia më e mirë: The Carters – “APES**T”

Drejtimi më i mirë: Childish Gambino – “This Is America”

Drejtimi artistik më i mirë: The Carters – “APES**T”

Efektet më të mira vizuale: Kendrick Lamar & SZA – “All The Stars”

Koreografia më e mirë: Childish Gambino – “This Is America”

Redaktimi më i mirë: N.E.R.D – “Lemon” [ft. Rihanna]

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share