Main Menu

Biasin – Ja pse Interi hoqi dore nga Vidal! Por nuk mbaron me kaq

Per cudine te gjitheve, sot Arturo Vidal u largua me Interin dhe po shkon drejt Barcelones. 

Te gjitha mediat ne itali dhe jo vetem dje dhe sot hapeshim me tituj se kjo tratative ishte e mbyllur, por me sa duket, nuk ka qene aspak keshtu sepse Interi ka vendosur qe te mos e mbylle kete tratative.

Ne fillim u duk se Barcelona parakaloi Interin, por sipas Biasin duket se Interi ka hequr dore me pare dhe e ka lene kete piste ne pritje.

Cfare kane pritur zikalterit? Per momentin mbetet nje mister, sepse Bisain tregon se ne listen e Ausilios eshte nje emer tjeter qe nuk eshte bere publik ende (i njejti lajm me mengjesin, Corriere dello Sport e quante mister Y).

Nderkohe, ja cfare ja shkruar Biasin para pak castesh:

“Interi kishte nje marreveshje totale me Bayern Munich per blerjen e Vidal per nje total prej 18 milione eurosh.”

“Por me pas zikalterit e kane rimenduar gjithcka dhe kane zgjedhur qe te mos e mbyllin kete tratative me Bayern.”

“Arsyeja? Profili i Vidal eshte cilesuar si shume i ngjashem me ate te Nainggolan.”

“Ne fakt ashtu si eshte shkruar edhe dje, Inter duket se po punon per nje lojtar tjeter (me te ri, me karakteristika te tjera nga Vidal por me sa duket nuk eshte Nicolo Barella.”

“Kjo eshte gjithcka cfare di per momentin” – tregon Fabrizio Biasin.

Kujtojme qe gazetari Biasin eshte nje gazetar shume afer Piero Ausilios.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share